Cele i zadania


Jesteśmy placówką o charakterze resocjalizacyjnym, przeznaczoną dla dziewcząt niedostosowanych społecznie, wymagających specjalnej organizacji nauki, metod pracy, wychowania i resocjalizacji.

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wierzbicy jest placówką opieki całodobowej. Prowadzona jest tu działalność w ciągu całego roku kalendarzowego, we wszystkie dni tygodnia.

W Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Wierzbicy może przebywać 48 wychowanek w wieku 13-18 lat. Jest to jedyny taki ośrodek w powiecie i jedną z siedmiu w całej Polsce (dla dziewcząt).

Podczas pobytu w Ośrodku podopieczne uczą się norm, zasad współżycia oraz współdziałania, zdobywania umiejętności spędzania czasu wolnego, a także zdobywania wiedzy o otaczającym świecie poprzez udział w imprezach kulturalnych i sportowych.

Ośrodek wyposażony jest w 2,3,4-osobowe sypialnie, toalety, kuchnię z jadalnią, siłownię, salę gimnastyczną, sale dydaktyczne, pracownię fryzjerką, pracownię sprzedawcy, pracownię komputerową, bibliotekę, pokój odwiedzin oraz niezbędne pomieszczenia biurowe, administracyjne i socjalne. Placówka dysponuje również pojazdem do transportu wychowanek.

W skład Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego wchodzą:
Internat
Szkoła Podstawowa Specjalne

Branżowa Szkoła I Stopnia Specjalna
Zasadnicza Szkoła Zawodowa Specjalna
w zawodach: fryzjer, sprzedawca.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY do zapoznania się z charakterem i specyfiką naszej placówki, dokonaniami i sukcesami naszych podopiecznych.

http://www.mowwierzbica.lh.pl/o-nas

Informacja wytworzona przez:
Paweł Pękala , w dniu:  19‑12‑2012 14:58:00
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Justyna Fajdek
email: mow2@poczta.onet.pl tel.:48 618 31 74
, w dniu:  01‑01‑1970 01:00:00
Data ostatniej aktualizacji:
09‑05‑2019 20:31:56
Ilość wyświetleń:
Trwa wczytywanie
Wczytywanie danych...
Lp. Rodzaj zmiany article-history-date-create Wytworzono przez Wprowadzono przez Akcje
article-history-load-more
article-show-archive